Skoro już tu jesteś, to znaczy, że tematyka NLP jest Ci bliska i chciałbyś zgłębić ją jeszcze bardziej. Bardzo mnie to cieszy, że coraz więcej osób do samorozwoju podchodzi w sposób ciekawy i pewny. Jak zapewne już wiesz, NLP to neurolingwistyczne programowanie, będące również jedną z technik terapeutycznych. Efekty pozwalają na wprowadzenie wielu zmian w swoim życiu. Zanim jednak zdecydujesz się na kurs NLP, który możesz znaleźć w moich zasobach i ofercie, poznaj odpowiedzi na 5 często zadawanych pytań, które jeszcze bardziej przybliżą Ci tematykę. Gotowy?
1. Czy NLP ma wpływ na światopogląd człowieka?
To jeden z powodów, dla których wiele osób decyduje się na rozwój w nurcie NLP. Zdecydowanie tak, NLP może mieć bardzo duży wpływ na zmianę światopoglądu. W życiu przynosi ono wiele harmonii, którą układamy sobie według własnych wzorców. NLP dodatkowo pozwala zrozumieć nam, jak bardzo ludzie się od siebie różnią i w jaki sposób podchodzić do zupełnie innych osobowości, radzić sobie z nimi i działać skutecznie. Dzięki korzystaniu z technik NLP, jesteśmy bardziej świadomi otaczającego nas świata oraz tego, co nim kieruje. Wdrażamy to więc i do naszego życia
2. Jakie sfery nauki łączy NLP?
Warto wiedzieć, że NLP łączy w sobie zawsze dwie główne sfery nauki. Pierwsza z nich to modelowanie, czyli umiejętność wnikania w model świata, ale też osób, które próbujemy zrozumieć, poznać ich sposób funkcjonowania i codzienność. Druga to już same techniki, z których korzystamy. Są one nieodłącznym elementem modelowania i bardzo pomagają w uzyskaniu najlepszych rezultatów. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat samego modelowania, ale przede wszystkim technik, które możesz wykorzystać, koniecznie skorzystaj z kursów dostępnych na mojej stronie. Wszechstronnie opowiadam w nich o tym, jak zacząć i jak każdego dnia wprowadzać NLP do codzienności, którą żyjemy.
3. Jak rozróżnić szkoły nauki NLP?
Coraz więcej osób zgłębiając informacje na temat NLP zastanawia się nad szkołami, które uczą samych technik NLP. Rzeczywiście, jest ich sporo, a ich zasady mogą się nieco różnić. Rozróżnienie występuje głównie na poziomie podstawowego nauczania technik, jak również w kwestii uczenia modelowania na poziomie Mastery. Chociaż techniki mogą się różnić, to warto pamiętać, że nurt NLP wiedzie to jednego celu – samorozwoju i poznania świata lepiej, bardziej, pełniej, poprzez programowanie neurolingwistyczne. O tym opowiadam w moich kursach, które pozwolą Wam uporządkować wiedzę z tego zakresu.
4. Jakie są etapy nauki NLP?
Oczywiście początkowe etapy to nauka modelowania oraz technik, które w modelowaniu również pomagają. Kiedy te podstawowe etapy będziesz miał już za sobą, naukę można kontynuować poprzez tworzenie spersonalizowanych technik. W wielu szkołach mówi się o specjalnych, indywidualnych modelach technik, które dopasowywane są do osoby uczącej się, a więc do kursanta. Zanim jednak przejdziesz do zaawansowanych sposobów, skup się na perfekcyjnym opanowaniu podstaw. Te pozwolą Ci odczuć zupełnie nową jakość życia i codzienności. Pomoże Ci w tym z pewnością jeden z moich kursów, który pozwoli doskonale szlifować NLP.
5. Czy NLP można ćwiczyć na co dzień?
Kiedy już dokładnie zagłębisz się w to, czym jest NLP i jaki wpływ ma na Twoją codzienność, przyjdzie czas, że nabyte techniki będą mogły stać się Twoją rutyną. W jaki sposób? Będziesz mógł je ćwiczyć nawet w czasie wolnym, chociażby podczas oglądania ulubionych filmów i seriali. To proste, spróbuj przeanalizować jakie wzorce NLP przyniosłyby korzyści ulubionym bohaterom. Zwróć też uwagę, w jaki sposób gestykulują, jak pracuje ich język chciała oraz jakie pozycje percepcyjne przyjmują. Możesz przeanalizować w ten sposób cały film, nawet zatrzymując go co jakiś czas.
Jeśli powyższe kwestie upewniły Cię, że NLP to technika, którą chcesz zgłębiać, zachęcam do skorzystania z moich kursów. Dzięki nim dowiesz się jeszcze więcej o NLP, ale też o samym sobie. Wykorzystaj nowe techniki z korzyścią dla własnego samorozwoju. Tu i teraz.